6 przyjemne korzyści z pracy tymczasowej

Praca jako pracownik tymczasowy ma wiele zalet: w tym artykule podkreślamy niektóre z nich.

Tu i ówdzie przeważa jeszcze bardziej negatywny pogląd na temat pracy tymczasowej, ale ten pogląd został już od pewnego czasu wyparty. Praca jako pracownik tymczasowy ma wiele zalet: w tym artykule podkreślamy niektóre z nich.

Masz mniej do zrobienia osobiście

Jeśli szukasz pracy za pośrednictwem agencji pracy tymczasowej, agencja odciąży Cię z wielu obowiązków.

  • Po rozmowie z IMPACT nie musisz pisać własnych listów motywacyjnych ani wysyłać CV: kontaktujemy się z firmami, które mają dla Ciebie interesujące oferty pracy.
  • Kwalifikujesz się do pracy? Organizujemy dla Ciebie rozmowę kwalifikacyjną z odpowiednią osobą kontaktową w firmie.
  • Jesteś już po rozmowie kwalifikacyjnej? Będziemy śledzić proces aplikacji dla Ciebie i informować Cię, gdy tylko pojawią się jakieś wiadomości.
  • Udało Ci się przekonać pracodawcę? Sporządzamy umowę i dbamy o to, aby wszystko było uporządkowane pod względem administracyjnym.

W skrócie: decydując się na współpracę z agencją pracy, oszczędzasz wiele czasu dla siebie. Dzięki temu możesz skupić się na najważniejszej części: rozmowie kwalifikacyjnej, a po niej na wykonywaniu pracy. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej.

Zyskujesz dużą elastyczność

Dużą zaletą pracy tymczasowej jest jej elastyczność. Potrzebujesz przerwy, bo chcesz kontynuować naukę, podróżować lub po prostu naładować baterię? Nie podejmujesz wtedy przez jakiś czas nowej pracy. Masz ochotę dużo popracować? Jako pracownik tymczasowy zawsze czeka na Ciebie nowe wyzwanie!

Jako pracownik tymczasowy pracujesz w oparciu o umowy tymczasowe, które dają Ci możliwość dokonywania dowolnych wyborów i szybkiego przełączania się między różnymi miejscami pracy, bez nadmiernych kłopotów administracyjnych i zalegających zobowiązań umownych.

Dużo się uczysz i odkrywasz, co Ci odpowiada.

Nie wiesz jeszcze, która praca najbardziej Ci odpowiada? A może masz ochotę spróbować czegoś innego? Chętnie pomożemy Ci w Twojej podróży odkrywczej. Poświęcamy czas na poznanie Ciebie, Twoich życzeń i umiejętności oraz na wspólne ustalenie, jaka praca najbardziej Ci odpowiada.

Jako pracownik tymczasowy masz szansę pracować w różnych firmach i wypróbować różne zawody. W ten sposób poznaje się nowe umiejętności, ludzi i firmy z ich specyficzną kulturą. I w pełni skorzystasz z tej (samo)wiedzy, gdy zaczniesz szukać nowej pracy tymczasowej lub stałej.

Wykazujesz gotowość do pracy i doświadczenie w swoim CV

Co lepiej prezentuje się w CV: kilkumiesięczna luka czy praca tymczasowa? Umieszczając w swoim CV pracę tymczasową, pokazujesz, że wychodzisz z inicjatywą, jesteś chętny do pracy, uczysz się nowych rzeczy i wiesz, jak załatwić sprawę.

Absolutnie nie trzeba się obawiać, że okresy pracy tymczasowej zmniejszą Twoje szanse na zdobycie stałego zatrudnienia. Aż 70% naszych prac tymczasowych daje możliwość zawarcia umowy na stałe w przypadku dobrych wyników.

Zbudujesz imponującą sieć kontaktów

Jako pracownik tymczasowy poznajesz wielu różnych ludzi, niezależnie od tego, czy są z różnych firm, czy nie. Twoja sieć zawodowa będzie rosła znacznie szybciej niż gdybyś miał stałą pracę.

Istnieje duża szansa, że będziesz korzystać z tej sieci do końca swojej kariery: wiele osób samozatrudnionych zaczynało jako pracownicy tymczasowi, a później byli w stanie wykorzystać sieć, którą zbudowali dla własnej działalności.

Masz swoje sprawy w porządku

Jako pracownik tymczasowy możesz mieć umowę na czas określony, ale poza tym korzystasz z takich samych świadczeń jak pracownicy stali na tym samym stanowisku i z takim samym doświadczeniem. Innymi słowy, jako pracownik tymczasowy masz również prawo do dodatku urlopowego, emerytury, premii na koniec roku oraz zasiłku na dzieci.

Ponadto pomożemy Ci uporządkować całą administrację i co tydzień będziesz otrzymywać wynagrodzenie. Wygodne, prawda? W naszej liście najczęściej zadawanych pytań znajdziesz wiele informacji na temat wynagrodzenia i przysługujących Ci świadczeń.

Masz ochotę rozpocząć pracę jako pracownik tymczasowy?

Czy po zapoznaniu się z powyższymi korzyściami chcesz rozpocząć pracę jako pracownik tymczasowy? W IMPACT specjalizujemy się w pracy tymczasowej dla pracowników i operatorów w branży technicznej i budowlanej.